OFERTA NR
60769
OFERTA DODANA: 2019-01-10
PRACODAWCA: Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
MIEJSCE PRACY: Konstancin-Jeziorna / mazowieckie
Młodszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Siecią Telekomunikacyjną

OPIS STANOWISKA:

Podstawowy zakres obowiązków:

  • Bieżący nadzór i zarządzanie ogólnopolską siecią urządzeń SDH, WDM, PDH, xDSL, IP;

  • Samodzielna realizacja zleceń zestawienia, kasowania i rekonfigurowania łączy w sieci PCM i SDH;

  • W przypadku wystąpienia awarii któregokolwiek z łączy lub urządzeń w sieci PCM/SDH/WDM, prowadzenie działań mających na celu jak najszybsze przywrócenie ciągłości transmisji;

  • Wykonywanie bieżących pomiarów w sieci teletransmisyjnej w celu zapewnienia wymaganej jakości świadczonych usług;

  • Udział w analizowaniu stanu systemów teletransmisyjnych oraz definiowaniu niezbędnych potrzeb w zakresie ich wymiary, modernizacji i rozwoju;

  • Udział w przeprowadzeniu analizy przyczyn i skutków awarii, błędów generowanych przez systemy teletransmisyjne.

WYMAGANIA:
Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (specjalność telekomunikacja);

  • Znajomość technologii i urządzeń SDH, WDM, PDH, xDSL, IP;

  • Znajomość technologii mediów transmisyjnych, optycznych, miedzianych i radiowych;

  • Znajomość budowy sieci optycznych, instalacji dostępowych (kable światłowodowe, instalacje radiowe itp.);

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1; mile widziana znajomość słownictwa technicznego;

  • Zdolność analitycznego myślenia;

  • Kreatywność;

  • Umiejętność pracy w zespole;

  • Otwartość w wyrażaniu opinii;

  • Samodzielność, rzetelność i zaangażowanie;

  • Gotowość do wyjazdów służbowych;

  • Gotowość do pracy w systemie równoważnym.