OFERTA NR
60880
OFERTA DODANA: 2019-01-15
PRACODAWCA: BMZ Poland Sp. z o.o.
MIEJSCE PRACY: Gliwice / śląskie
Inżynier ds. Systemów Zarzadzania Bateriami (BMS)

OPIS STANOWISKA:
Czym się będziesz zajmować:

Specjalista na tym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój systemów zarządzania bateriami (BMS) przeznaczonych dla komercyjnych pojazdów elektrycznych oraz industrialnych magazynów energii.

  • rozwojem oprogramowania i algorytmów pracy układów BMS (Battery Management System), zwłaszcza dedykowanych dla ogniw Li4Ti5O12 (LTO)

  • testowanie oprogramowania

  • opracowywanie i nadzór nad dokumentacją techniczną

WYMAGANIA:
W zamian za:

  • wykształcenie wyższe techniczne, kierunek elektronika

  • znajomość języka angielskiego minimum w stopniu dobrym wraz z czytaniem dokumentacji technicznej

  • bardzo dobra znajomość języka C

  • biegła znajomość systemów zarządzających bateriami pojazdów elektrycznych, z wykorzystaniem ogniw LTO – warunek konieczny

  • doświadczenie w programowaniu mikrokontrolerów AVR i ARM

  • znajomość elektroniki i miernictwa elektrycznego

  • minimum roczne doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku

  • znajomość zagadnień tzw. oportunity charge, z mocami do 450kW

  • znajomość zagadnienia balansowania ogniw metodami pasywnymi i aktywnymi, w tym algorytmów equalizacji po ładowaniu

Mile widziane:

  • znajomość układów Battery Analog Front End

  • znajomość CAN, CANopen, I2C, SPI, UART

  • umiejętność posługiwania się sprzętem pomiarowym

  • umiejętności analityczne i organizacja samodzielnej pracy

  • znajomość systemów kontroli wersji oprogramowania (np. SVN, Git)

  • znajomość języka niemieckiego

  • znajomość systemów komunikacji stosowanych w ciężkich pojazdach EV, w tym systemu KIBES

  • znajomość systemów napędowych pojazdów elektrycznych (napędy falownikowe)

  • znajomość C++ / C#

OFERUJEMY:

www.bmz-group.com