info@pracawenergetyce.pl
  • Szczegóły oferty pracy

  • Oferta pracy NR: 9996

    Specjalista w Sekcji Akwizycji i Przetwarzania Danych Pomiarowych

    Pracodawca: PGE Dystrybucja S.A.
    Miejsce pracy: Warszawa, Mazowieckie

    OPIS STANOWISKA:
    Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie m. in.:

    • zdalna akwizycja danych pomiarowych z UP-R u odbiorców,

    • prowadzenie analiz kompletności danych pomiarowych, we współpracy ze służbami rejonów energetycznych,

    • przekazywanie danych pomiarowych do rozliczeń Sprzedawców/POB na rynku bilansującym,

    • obsługa procesu korygowania danych pomiarowych na rynku bilansującym zgodnie z zasadami określonymi w IRiESD,

    • monitorowanie pracy eksploatowanych systemów informatycznych z obszaru pomiarowego,

    • zdalna diagnostyka pracujących układów pomiarowo-rozliczeniowych,

    • współpraca z POB i Sprzedawcami w zakresie rozliczeń na rynku bilansującym,

    • współpraca z komórkami organizacyjnymi Spółki w zakresie odczytów oraz utrzymania zdalnej transmisji danych pomiarowych,

    • przygotowanie danych do sprawozdawczości w zakresie realizowanych zadań.

    WYMAGANIA:
    Profil kandydata:

    • wykształcenie wyższe techniczne o kierunku elektroenergetyka lub pokrewnym,

    • znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Word, MS Excel),

    • mile widziana znajomość programów do zdalnej akwizycji danych pomiarowych w szczególności origAMI.

    OFERUJEMY:
    Ze swojej strony gwarantujemy:

    • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

    • przyjazną atmosferę w pracy,

    • szansę rozwoju zawodowego.

    Dodane: 16.01.2022