info@pracawenergetyce.pl
  • Szczegóły oferty pracy

  • Oferta pracy NR: 19749

    referent

    Pracodawca: BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
    Miejsce pracy: Gdańsk, Pomorskie

    Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

    Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

    referent do spraw do spraw postępowania celnego w Pierwszym Dziale Postępowania Celnego w Pomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Gdyni

    80-831 Gdańsk ul. Długa 75/76

    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

    • Prowadzi postępowania w sprawach celnych, w tym w zakresie elementów służących do naliczania należności celnych (klasyfikacja taryfowa, wartość celna, pochodzenie towarów) oraz innych środków przewidzianych w wymianie towarowej
    • Prowadzi postępowania dotyczące podatku akcyzowego i podatku od towarów i usług związanych z obrotem z państwami trzecimi
    • Prowadzi postępowania w pierwszej instancji w zakresie obejmowania towarów procedurami celnymi i reguluje sytuację prawną towarów związanych z przywozem i wywozem - wymiar należności celnych i podatkowych oraz innych opłat związanych z przywozem i wywozem towarów
    • Prowadzi postępowania w zakresie pozwoleń na stosowanie procedury specjalnej, o której mowa w art. 210 lit. b-d unijnego kodeksu celnego rozliczanie pozwoleń na stosowanie procedury specjalnej

    Warunki pracy

    Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

    • Praca biurowa

    • Praca z wykorzystaniem komputera powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy oraz innych urządzeń biurowych

    • Praca w zespole pod presją czasu

    • Czas pracy zgodny z ustawą o służbie cywilnej

    Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

    • Budynek nie posiada windy

    • Budynek posiada toalety dla osób z niepełnosprawnościami

    • Więcej informacji: Raport dostępności

    Inne informacje:

    W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.
    - ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa

    • Umowa o pracę na czas określony w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności.

    • Proponowane wynagrodzenie zasadnicze 5987,81 zł brutto oraz dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od udokumentowanego stażu pracy.

    • ZACHĘCAMY DO APLIKOWANIA PRZEZ FORMULARZ ELEKTRONICZNY (przycisk – APLIKUJ ELETRONICZNIE).

    • W ofercie należy podać numer ogłoszenia.

    • W przypadku składania oferty pocztą tradycyjną - list motywacyjny oraz oświadczenia winne być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata. Wzór oświadczeń do pobrania na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w zakładce Ogłoszenia: Nabór - wzory oświadczeń.

    • Do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć kopie tłumaczenia tych dokumentów na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.

    • Postępowanie rekrutacyjne zostanie przeprowadzone w 3 etapach:

    I - ocena złożonych dokumentów

    II - sprawdzian wiedzy (on-line)

    III- rozmowa kwalifikacyjna (on-line MS Teams)

    • Kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu, będą powiadamiani za pomocą poczty elektronicznej o kolejnych etapach rekrutacji. W tym celu prosimy o podanie w składanych ofertach adresu e-mail, ale również numeru telefonu kontaktowego. Prosimy również o sprawdzanie w skrzynkach e-mail innych folderów np. spam, w których omyłkowo może zostać umieszczona wiadomość.

    • Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozpatrywane z równa uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

    • Do składania ofert zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.

    • Oferty odrzucone oraz oferty kandydatek/kandydatów niewyłonionych w naborze podlegają komisyjnemu zniszczeniu po  upływie 3 miesięcy od dnia obsadzenia stanowiska pracy.

    • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 58 300-97-47 lub 58 785-45-81 (pytania merytoryczne).

    Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

    niezbędne

    wykształcenie: średnie

    doświadczenie zawodowe/staż pracy

    doświadczenia zawodowego

    pozostałe wymagania niezbędne:

    • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
    • Łatwość komunikacji
    • Posiadanie obywatelstwa polskiego
    • Korzystanie z pełni praw publicznych
    • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

    wymagania dodatkowe

      Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

      • CV i list motywacyjny
      • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
      • Oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów lub współpracy z tymi organami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633 z późn. zm.) - obowiązek złożenia oświadczenia dotyczy osób urodzonych przed dniem 1 sierpnia 1972 r.,
      • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
      • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
      • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

      Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
      Dokumenty należy złożyć do: 2024-03-22
      Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
      Miejsce składania dokumentów:
      ul. Długa 75/76
      80-831 Gdańsk
      p. 104

      Polska
      Dodane: 15.03.2024