info@pracawenergetyce.pl
  • Szczegóły oferty pracy

  • Oferta pracy NR: 20146

    Analityk ds. rynku mocy (k/m)

    Pracodawca: Polskie Siecie Elektroenergetyczne S.A.
    Miejsce pracy: Konstancin-Jeziorna, Mazowieckie

    Podstawowy zakres obowiązków:

    • weryfikacja wykonania obowiązku mocowego w okresach przywołania na rynku mocy i testowych okresach przywołania na rynku mocy
    • kalkulacja wynagrodzenia za wykonywanie obowiązków mocowych
    • utrzymanie bazy punktów pomiarowych jednostek uczestniczących w rynku mocy, współpraca z operatorami systemów dystrybucyjnych w zakresie danych pomiarowych
    • współtworzenie modelu współpracy z operatorami systemów przesyłowych krajów sąsiednich w zakresie udziału jednostek zagranicznych w rynku mocy
    • wsparcie procesów certyfikacji
    • wsparcie opracowywania informacji i danych dotyczących funkcjonowania rynku mocy na potrzeby organów administracji publicznej
    • przygotowywanie analiz dotyczących pracy jednostek rynku mocy
    • wsparcie prac nad rozwojem systemu teleinformatycznego obsługi rynku mocy

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: elektrotechnika, energetyka, informatyka, matematyka lub pokrewne)
    • co najmniej 2 lata doświadczenia na stanowisku o podobnym charakterze
    • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
    • wiedza ogólna z zakresu funkcjonowania sektora energetycznego
    • zaawansowana znajomość pakietu MS Office
    • umiejętność organizacji i planowania czasu pracy
    • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

    Mile widziane:

    • znajomość narzędzi Business Intelligence, np. Power Query, Power BI
    • znajomość zasad działania rynku mocy w Polsce
    • znajomość języka programowania R/Python

    Oferujemy:

    • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • atrakcyjny system wynagrodzeń uwzględniający czytelny system premiowy
    • szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy
    • pakiet benefitów pozapłacowych, m.in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta multisport, dodatkowe świadczenia w ramach ZFŚS
    • dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka - 14 sierpnia
    Dodane: 24.04.2024